BMC Ana Sponsor Olarak Yer Aldığı Ulaşım Dünyasının Can Damarı TRANSİST 2017’de Sergilediği 5 Yeni Aracı İle Gövde Gösterisi Yaptı!

03.11.2017

TRANSİST 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, İstanbul, Türkiye
2-5 Kasım 2017

Türk otomotiv sektörünün önde gelen milli markası BMC, küresel arenada liderlik yolunda hızla ilerliyor. Ana sponsor olarak yepyeni 5 otobüsünü sergilediği Transist Fuarı’na katılan BMC, Apron 14 metre otobüsünün açılışını T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı’nın değerli katılımlarıyla gerçekleştirdi.

Transist Fuar alanında yer alan 800 metrekarelik standında gövde gösterisi yapan firmaya ana sponsorluk katılımından ötürü Transist Fuarı Açılış Oturumu’nda verilen ödül; T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk’e verildi.

BMC, Yenilenen Ticari Araçlar Ailesi ile iddiasını ortaya koyuyor, yerli teknolojiyle üretimini gerçekleştirdiği araçlarıyla sadece ülkemizde değil uluslararası platformlarda da fark yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Belçika’da düzenlenen Busworld Fuarı’nda Busworld Awards 2017 En İyi Tasarım Ödülü’nün Sahibi olan Neocity 8,5 metre otobüs modeli ile yaşadığı gurur sonrasında; 2-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen ülkemizin ileri gelen ulaşım fuarlarından Transist 2017’de sergilediği Ticari Araç Ailesi’nin yeni üyeleri ile birlikte BMC geri dönüşünü Türk kamuoyuna müjdeliyor.

BMC’DEN DÜNYA PAZARINA YEPYENİ BEŞ OTOBÜS

 

14M APRON OTOBÜS (EURO 5 DİZEL MOTOR) – LANSMAN

IATA ve AHM 950 uyumlu 14m Apron Otobüsü, turboşarjlı intercooler 4 silindir dizel Euro5 motoru ile 182hp güce ve 700Nm tork’a sahiptir. Önden çekişli olan 14 m Apron otobüsü 6 ileri + 1 geri otomatik şanzımana sahiptir. Tam havalı servis freni,  Yana Yatma Sistemi (kneeling), Şasi Alçaltma ve Yükseltme Sistemi (full kneeling), ön ve arka disk frenleri, 6 adet yolcu kapısı, alçak tabanlı monokok gövde ve kullanım kolaylığı sayılabilir, klima sistemi için ek bir motoru vardır. Yolcu bölgesi için 42kW Klima, buna ek olarak  sürücü kabini için ayrı  kliması bulunmaktadır. Bağımsız ön ve arka aks, çok iyi bir kullanım ve sürüş konforu sağlar.

 

NEOCITY 8.5 M TAM ALÇAK TABAN (EURO 6 DİZEL MOTOR) - LANSMAN

Turboşarjlı intercooler 4 silindirli Euro6 dizel motoruyla, Neocity 8,5m 210hp güce ve 850Nm torka sahip bulunuyor. Aracın öne çıkan özellikleri arasında,  Intarder’lı 4 ileri + 1 geri otomatik şanzıman,  tam havalı servis freni, Yana Yatma Sistemi (kneeling), Şasi Alçaltma ve Yükseltme Sistemi (full kneeling), ön ve arka disk frenleri, 2 adet yolcu kapısı, alçak tabanlı monokok gövde sayılabilir. Bağımsız ön aks, çok iyi bir kullanım ve sürüş konforu sağlıyor.

 

NEOCITY 8,5M ALÇAK TABAN (ELEKTRİKLİ) - LANSMAN

TM4 elektrik motoru ve Samsung'un pil paketiyle Neocity 8,5m Elektrikli, şehir dışı 275km, şehir içi ise 210km’ye kadar gidebilmektedir. Tam şarj sadece 7 saat sürer, hızlı şarj ise 2 saat içinde pillerin% 80'ini doldurabilir. Müşteri talebi doğrultusunda pillerin swap değişim özelliği de araçlarda kullanılabilecektir.

 

NEOCITY 9 M ALÇAK TABAN (EURO6 CNG MOTOR) - LANSMAN

Turbo şarjlı intercooler 6 silindirli Euro6 CNG motoru ile Neocity 9m CNG, 280hp güç ve 760Nm torka sahiptir. Aracın öne çıkan özellikleri arasında Intarder’lı 4 ileri + 1 geri otomatik şanzıman, tam havalı servis freni,  Yana Yatma Sistemi (kneeling), Şasi Alçaltma ve Yükseltme Sistemi (full kneeling), ön ve arka disk frenleri, 2 adet yolcu kapısı, alçak tabanlı monokok gövde ve kullanım kolaylığı sayılabilir.

 

NEOCITY 10M ALÇAK TABAN (EURO 6 DIZEL MOTOR) - LANSMAN

Turbo şarjlı intercooler 6 silindirli dizel Euro 6 motoru ile Neocity 10m 250hp güce ve 1000Nm torka sahiptir. Ayrıca 210 HP ve 850Nm'ye sahip 4 silindirli turbo şarjlı intercooler dizel Euro 6 motor seçeneği de vardır. Arka geri görüş kamerası, Motor Odası Otomatik Yangın Söndürme Sistemi , klima, Elektronik Hat Göstergesi, LCD yolcu bilgilendirme ekranları, güvenlik kameraları ve kayıt sistemi, Lastik Basınç Uyarı Sistemi ve Elektrikli Tavan Havalandırma opsiyoneldir.
 

PROCITY 12M ALÇAK TABAN (EURO 6 CNG MOTOR)

12 m uzunluğa sahip Procity CNG, BMC'nin Şehir İçi Otobüs ailesinin bir üyesidir. Turboşarjlı 6 silindirli motora sahiptir. 6 ileri ve 1 geri Otomatik vitese sahiptir. 71 ayakta, 26 oturan yolcu kapasitesine sahiptir.