BMC ÇEVRE DOSTU OTOBÜSLERİYLE BUSWORLD TURKEY 2022 FUARI’NDA

25.05.2022

BUSWORLD TÜRKİYE, İstanbul 26-28 Mayıs 2022

Şehir içi ulaşımda ilklerin markası BMC, çevre dostu otobüslerini Busworld Turkey 2022’de sergiliyor. Yarım asrı aşan tecrübesiyle şehir içi ulaşım sektörünün öncüsü olan BMC, ileri teknolojiyle üretilen NEOCITY 8.5 M Elektrikli, NEOCITY 9 M CNG ve PROCITY 18 M CNG’li çevre dostu otobüslerini Busworld Turkey Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

Şehirlerin farklı ihtiyaçlarına yönelik 8,5 m – 9 m – 10 m – 12 m – 14 m ve 18 m uzunluklarında solo veya körüklü, dizel, CNG (doğalgazlı), hibrit ve elektrikli otobüslerini geliştirerek üreten BMC, şehir içi ulaşım sektöründeki öncü yapısı ve son yıllarda gerçekleştirdiği AR-GE yatırımları ile dünya markası olma yolunda hedeflerine emin adımlarla ilerliyor.

BMC Hakkında

1964 yılında kurulan Türkiye'nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, başta İzmir Pınarbaşı'ndaki 250 bin metrekarelik alana yayılan modern tesisleri olmak üzere; İstanbul, Ankara ve Sakarya'da yer alan yönetim, AR-GE ve üretim tesislerinde, yüksek kalite standartlarında geniş ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve yüksek üretim kapasitesi ile otomotiv ve savunma sanayine özel çözümler sunuyor.

Otobüsten kamyona, mayına karşı korumalı zırhlı araçlardan taktik tekerlekli araçlara, paletli araçlardan insansız kara araçlarına kadar pek çok farklı konfigürasyondaki ticari ve savunma sanayi aracını geliştirerek üretebilen BMC, 3.500'ün üzerinde çalışanı ve güçlü insan kaynağı ile tasarımdan AR-GE'ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümleri kendi bünyesinde barındırıyor. Kuruluşundan günümüze 300 bin adedi geçen araç üretimi ile 80'i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan ilklerin markası BMC, yoğun AR-GE çalışmalarının ışığında gelişen ileri teknolojisiyle standartlarını sürekli yükseltiyor.

Uzman yetkili servisleri ve güçlü satış ağı ile kesintisiz hizmet sunan BMC, sektörel trendleri yakından takip ederek yüksek teknolojili, dayanıklı, güvenilir ve çevre dostu araçlar üretmeye devam ediyor. BMC, yarım asırlık köklü geçmişi, çok uluslu yapısı ve yeni yönetim anlayışıyla dünya markası olma yolunda yenilenen hedeflerine doğru hızla ilerliyor.