BMC, EUROSATORY 2022 FUARI’NDA 5 ASKERİ ARACINI SERGİLİYOR

13.06.2022

Eurosatory 2022, Fransa, Paris

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC, dünyanın en önemli uluslararası savunma sanayi fuarlarından biri olan Eurosatory’de 5 askeri aracını sergiliyor. Bu yıl 27’ncisi düzenlenen Eurosatory Fuarı’nda 6. holde yer alan yaklaşık 400 metrekarelik stant alanıyla misafirlerini ağırlayacak olan BMC, mayına karşı korumalı araç sınıfında efsaneleşen KİRPİ’nin ambulans versiyonu, güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda özel olarak tasarlanarak üretilen Türkiye’nin ilk doğuştan zırhlı SUV aracı TULGA 4x4, yeni nesil zırhlı personel taşıyıcı ALTUĞ 8x8 ZPT, taktik tekerlekli araç sınıfında yer alan 10 TON 6x6 TTA ve Çok Amaçlı Zırhlı Araç Ailesi’nin üyesi VURAN 4x4’ü sergiliyor.

FUARDA SERGİLENECEK ARAÇLAR

KİRPİ II 4X4 AMBULANS - Mayına Karşı Korumalı Araç

BMC tarafından geliştirilen KİRPİ II 4x4 AMBULANS - Mayına Karşı Korumalı Araç, KİRPİ Ailesi’nin diğer üyelerinin genel teknik özelliklerine sahip olmakla birlikte, özel olarak geliştirilen iç dizaynı ile tam teşekküllü ambulans görevini de yerine getiriyor. Özellikle yoğun çatışma bölgelerinde, yaralıların güvenli bir şekilde hızla bölgeden uzaklaştırılması için geliştirilen bu araç; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere dost ve müttefik ülke ordularının en önemli ihtiyaçlarından birisini karşılamak üzere tasarlandı.

VURAN 4X4 – Çok Amaçlı Zırhlı Araç

VURAN 4x4 - Çok Amaçlı Zırhlı Araç; 9 kişilik taşıma kapasitesi, yüksek koruma ve hareket kabiliyetiyle ön plana çıkıyor. Yeni konfigürasyonuyla VURAN 4x4, monokok tipte zırhlı kabin ve camları, şok emici koltukları, V-şeklindeki alt kısmı, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı ile yolcuları için mayına ve balistik tehditlere karşı yüksek koruma sağlıyor. VURAN 4x4; ön ve arka kamera, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, A/C ısıtma ve soğutma özelliği ve uzaktan kumandalı otomatik silah istasyonu seçenekleriyle çok amaçlı zırhlı araç sınıfında büyük beğeni topluyor.

10 TON 6X6 TTA  - Taktik Tekerlekli Araç

Taktik tekerlekli araç sınıfında yer alan 10 TON 6x6; 380 PS, 6 silindirli turbo dizel motoru ve 6 ileri otomatik şanzımanı ile saatte 95 km hıza ulaşabiliyor. 800 mm sudan hazırlıksız geçebilen 10 TON 6x6, %60 dik, %30 yan eğimde hareket edebilme özelliğiyle en zorlu koşullarda görevini başarıyla yerine getiriyor. Özel vinç sistemi, patlar gider tekerlekleri ve merkezi lastik şişirme sistemi ile kullanım kolaylığı sağlayan 10 TON 6x6, Mühimmat Taşıyıcı, Kargo Taşıyıcı, Top Çeker, Kurtarıcı, Akaryakıt ve Su Tankeri platformları başta olmak üzere pek çok farklı ihtiyaca yönelik kullanılabiliyor.

TULGA SUV 4X4 – Zırhlı Araç

İç güvenlik personelinin güvenlik ihtiyacını karşılamak üzere üst düzey güvenlik sistemleriyle zırhlı olarak tasarlanarak üretilen TULGA SUV 4x4, sahip olduğu üstün manevra kabiliyeti ve yük taşıma kapasitesiyle zorlu arazi koşullarında yüksek performansıyla ön plana çıkıyor.

ALTUĞ 8X8 – Zırhlı Personel Taşıyıcı

Modüler tavan konsepti ile farklı kullanıcı ihtiyaçları ve görevler için tek bir platforma sahip olan ALTUĞ 8x8 ZPT, yüksek seviyede ve artırılabilir modüler balistik mayın, EYP koruması ve KBRN koruma sistemi ve atış yeri tespit sistemi ile sınıfında ön plana çıkıyor.

BMC Hakkında

1964 yılında kurulan Türkiye'nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, başta İzmir Pınarbaşı'ndaki 250 bin metrekarelik alana yayılan modern tesisleri olmak üzere; İstanbul, Ankara ve Sakarya'da yer alan yönetim, AR-GE ve üretim tesislerinde, yüksek kalite standartlarında geniş ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve yüksek üretim kapasitesi ile otomotiv ve savunma sanayine özel çözümler sunuyor.

Otobüsten kamyona, mayına karşı korumalı zırhlı araçlardan taktik tekerlekli araçlara, paletli araçlardan insansız kara araçlarına kadar pek çok farklı konfigürasyondaki ticari ve savunma sanayi aracını geliştirerek üretebilen BMC, 3.500'ün üzerinde çalışanı ve güçlü insan kaynağı ile tasarımdan AR-GE'ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümleri kendi bünyesinde barındırıyor. Kuruluşundan günümüze 300 bin adedi geçen araç üretimi ile 80'i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan ilklerin markası BMC, yoğun AR-GE çalışmalarının ışığında gelişen ileri teknolojisiyle standartlarını sürekli yükseltiyor. BMC, yarım asırlık köklü geçmişi, çok uluslu yapısı ve yeni yönetim anlayışıyla dünya markası olma yolunda yenilenen hedeflerine doğru hızla ilerliyor.