BMC Otomotiv Sanayi ve
Ticaret A.Ş.

BMC; 50 yılı aşkın süredir Türk otomotiv sanayisinde kendi markası ile yurt içi ve yurt dışı pazarlar için üretim yapıyor, yerli ve milli teknoloji ile ticari ve savunma sanayi araç segmentlerinde müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına yönelik ürün geliştiriyor.

Kuruluşundan Bugüne; BMC

1964 yılında kurulan BMC, ilk günden bugüne kadar 300 bin adedi geçen araç üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayarak 80’i aşkın ülkeye ihracat yapmıştır.

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, İzmir Pınarbaşı’ndaki 250 bin metrekarelik alana yayılan modern tesislerinde, geniş ürün gamı, nitelikli iş gücü ve yüksek üretim kalitesi ile otomotiv ve savunma sanayisine özel çözümler sunuyor.

BMC Pınarbaşı Fabrikası otobüsten kamyona, mayına karşı korumalı zırhlı araçtan taktik tekerlekli araca kadar pek çok farklı konfigürasyondaki ticari ve savunma sanayii aracını üretebilecek esneklikte tasarlanmıştır. Üstün mühendislik yetenekleri ve ileri üretim teknolojisi ile ortaya konan prototiplere ait tüm performans testleri uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

+2.500 çalışandan oluşan dinamik güçlü İnsan Kaynağı ile BMC tasarımdan Ar-Ge’ye, üretimden satış pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümlerini kendi bünyesinde bulunduruyor. Güçlü bayi ağı ve uzman yetkili servisleri ile Türkiye çapında bakım onarım ve servis hizmetleri sunan BMC, sektörel değişimleri yakından takip ederek erişilebilir, sağlam, güvenilir ve çevre dostu araçlar üretmeye devam ediyor.

Vizyonumuz

Türkiye ve Katar merkezli olmak üzere, Ortadoğu, Körfez Ülkeleri, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetleri kapsayan bölgede, Savunma Sanayi kara araçları, otobüs, kamyon, motor ve bunlara ilişkili teknolojiler alanında, Lider ve Milli bir teknoloji şirketi olmak.

Misyonumuz

Sürdürülebilir büyüme stratejisi içerisinde lider ve milli teknoloji ile tasarlanan rekabet gücü yüksek ürünler ortaya koymak.

BMC About Slider Image 1
BMC About Slider Image 2
BMC About Slider Image 3
BMC About Slider Image 4
BMC About Slider Image 5
BMC About Slider Image 6
BMC About Slider Image 7
BMC About Slider Image 8
BMC About Slider Image 9
BMC About Slider Image 10
BMC About Slider Image 11
BMC About Slider Image 12
BMC About Slider Image 13
BMC About Slider Image 14
BMC About Slider Image 15
BMC About Slider Image 16
BMC About Slider Image 17
BMC About Slider Image 18
BMC About Slider Image 19
BMC About Slider Image 20
BMC About Slider Image 21