BMC Otomotiv Sanayi ve
Ticaret A.Ş.

BMC, 50 yılı aşkın süredir Türk otomotiv sanayisinde, kendi markası ile yurt içi ve yurt dışı pazarlar için üretim yapıyor, yerli ve milli teknoloji ile ticari ve savunma sanayi araç segmentlerinde müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına yönelik ürün geliştiriyor.

Dünden Bugüne BMC

1964 yılında kurulan Türkiye'nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, başta İzmir Pınarbaşı'ndaki 250 bin metrekarelik alana yayılan modern tesisleri olmak üzere; İstanbul, Ankara ve Sakarya'da yer alan yönetim, AR-GE ve üretim tesislerinde, yüksek kalite standartlarında geniş ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve yüksek üretim kapasitesi ile otomotiv ve savunma sanayine özel çözümler sunuyor.

Otobüsten kamyona, mayına karşı korumalı zırhlı araçlardan taktik tekerlekli araçlara, paletli araçlardan insansız kara araçlarına kadar pek çok farklı konfigürasyondaki ticari ve savunma sanayi aracını geliştirerek üretebilen BMC, 3.500'ün üzerinde çalışanı ve güçlü insan kaynağı ile tasarımdan AR-GE'ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümleri kendi bünyesinde barındırıyor. Kuruluşundan günümüze 300 bin adedi geçen araç üretimi ile 80'i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan ilklerin markası BMC, yoğun AR-GE çalışmalarının ışığında gelişen ileri teknolojisiyle standartlarını sürekli yükseltiyor.

Uzman yetkili servisleri ve güçlü satış ağı ile kesintisiz hizmet sunan BMC, sektörel trendleri yakından takip ederek yüksek teknolojili, dayanıklı, güvenilir ve çevre dostu araçlar üretmeye devam ediyor.

BMC, yarım asırlık köklü geçmişi, çok uluslu yapısı ve yeni yönetim anlayışıyla dünya markası olma yolunda yenilenen hedeflerine doğru hızla ilerliyor.

Vizyonumuz

Türkiye ve Katar merkezli olmak üzere, Ortadoğu, Körfez Ülkeleri, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetlerini kapsayan bölgede, savunma sanayii, kara araçları, otobüs, kamyon, motor ve bunlarla ilişkili teknolojiler alanında, lider ve milli teknoloji şirketi olmak.

Misyonumuz

Sürdürülebilir büyüme stratejisi içerisinde lider ve milli teknoloji ile tasarlanan rekabet gücü yüksek ürünler ortaya koymak.

BMC About Slider Image 1
BMC About Slider Image 2
BMC About Slider Image 3
BMC About Slider Image 4
BMC About Slider Image 5
BMC About Slider Image 6
BMC About Slider Image 7
BMC About Slider Image 8
BMC About Slider Image 9
BMC About Slider Image 10
BMC About Slider Image 11
BMC About Slider Image 12
BMC About Slider Image 13
BMC About Slider Image 14
BMC About Slider Image 15
BMC About Slider Image 16
BMC About Slider Image 17
BMC About Slider Image 18
BMC About Slider Image 19
BMC About Slider Image 20
BMC About Slider Image 21