BMC İLERİ TEKNOLOJİ İLE DONATILMIŞ YENİ NESİL ARAÇLARIYLA IDEF’21 FUARI’NA DAMGA VURDU

18.08.2021

IDEF’21, 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı

17 – 20 Ağustos 2021, İstanbul, TÜYAP Fuar Merkezi

Türkiye’nin lider ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC, bölgenin savunma sanayii alanındaki en büyük fuarlarından biri olan IDEF 2021’de, 1.425 m2’lik standıyla taktik tekerlekli ve zırhlı araçlarının yanı sıra merakla beklenen yeni nesil araçlarını sergiledi.

Bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan BMC, ileri teknoloji ile donatılmış taktik tekerlekli araçlardan paletli zırhlı araçlara, insansız kara aracından yerli motorlu araçlara kadar birbirinden farklı özelliklere sahip 12 farklı askeri araçlarını sergiledi.

BMC, IDEF 2021 FUARI’NA YENİ NESİL ARAÇLARIYLA DAMGA VURDU

BMC tarafından ileri teknoloji ile donatılmış araçların yer aldığı IDEF’21’de Yeni Nesil 8x8 Zırhlı Personel Taşıyıcı ve 8X8 Zırhlı Muharebe Aracı ALTUĞ’un lansmanı gerçekleştirildi. Ayrıca BMC Power tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve ülkemiz için stratejik öneme sahip olan yerli motorların ilk resmi gösterimi yapıldı.

Başta ülkemiz olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin de tercihi haline gelen Mayına Karşı Korumalı Araç sınıfının efsanesi KİRPİ’nin yeni versiyonları olan Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha Aracı KİRPİ II METİ, en tehlikeli koşullarda lojistik destek için geliştirilen KİRPİ II Yük Aracı, İnsansız Zırhlı Kara Aracı AMAZON Ottonom, BMC Power tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ilk yerli motorlu VURAN 4x4 Çok Amaçlı Zırhlı Araç ve test süreçleri devam eden diğer yerli  araçlar ilk kez IDEF’21 Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Ayrıca BMC tarafından geliştirilen ve seri üretim hazırlık faaliyetleri devam eden ALTAY Ana Muharebe Tankı ve Yeni Nesil FIRTINA Obüsü de IDEF’21’de ziyaretçilerle buluştu.