BMC SAVUNMA BU YIL DA DEVLER LİGİNDE!

17.08.2020

BMC dünyanın en büyük ilk 100 savunma sanayi firması arasında bu yıl da yerini aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunan ve geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük 100 savunma şirketi arasına giren BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2020’de de başarısını sürdürdü.

Uluslararası savunma sanayi haber portalı “DEFENSE NEWS”ın dünyanın en prestijli savunma sanayisi listesi olarak kabul edilen “DEFENSE NEWS TOP 100” 2020 yılı sonuçları açıklandı. BMC, Dünyanın En Büyük İlk 100 Savunma Sanayi Firması arasında 89. sırada yer aldı. Adını dünyanın en iyileri arasına yazdıran BMC’nin bu başarıyı yakalamasında, geçtiğimiz yılarda savunma sanayisinde yapmış olduğu ARGE çalışmaları ve üretim yatırımları etkili oldu.

BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., ticari ve askeri araç üretiminde yarım asrı aşan deneyimi ile başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunuyor. Kirpi, Amazon ve Vuran gibi zırhlı araçları, Taktik Tekerlekli Araçları ve Lojistik Destek Araçlarının yanında 2019 yılında piyasaya sürdüğü Tank Taşıyıcı Aracı, Konteynır Taşıyıcı Araçları, Zırhlı Pick-up ve pek çok özel savunma aracıyla farklı coğrafyalarda başarıyla görev yapmaya devam ediyor.

Türkiye'nin milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretim sorumluluğunu da üstlenen BMC, aynı zamanda Türkiye’nin yerli ve milli motorunu geliştirmek içinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

BMC Ailesi, şirketi ve ülkesi adına dünya çapında böyle büyük bir başarıyı arka arkaya 2 yıl elde etmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyor ve bu başarısını kalıcı hale getirmek için var gücüyle çalışıyor.


** Listeyi görüntülemek için lütfen tıklayınız https://people.defensenews.com/top-100/