BMC Yeni Konfigürasyonlu Efsanevi 5 Aracını Dimdex 2018’ de Sergileyerek Gövde Gösterisi Yapıyor

12.03.2018

Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Sanayi Fuarı 2018, İstanbul, TÜYAP Fuar Merkezi

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC, dünyanın en geniş çaplı uluslararası savunma sanayii fuarlarından biri olan DIMDEX Fuarı’nda yeni yüzleriyle efsanevi 5 aracını sergiliyor. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen DIMDEX Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Sanayi Fuarı 2018’de, oldukça geniş bir alanda yer alan standında misafirlerini ağırlayacak olan BMC, yeni konfigürasyona sahip 5 aracını ziyaretçilere tanıtacak.

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir ile BMC Ticari ve Kara Araçlarından Sorumlu Genel Müdür Bülent Santırcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu üst düzey yönetim üyelerinin de katılımıyla; firma bütün ekibiyle tam kadro olarak misafirlerini ağırlayacak.

BMC DIMDEX 2018 FUARI’NDA YENİ KONFİGÜRASYONLU 5 ARACINI SERGİLİYOR

BMC, Mayına Karşı Korumalı ve Çok Amaçlı Zırhlı Araç Ailesi’nin üyeleri olan Kirpi-II, Amazon ve Vuran ile birlikte emniyet birimlerine özel olarak üretilen Gizli Zırhlı Midibüs ve TOMA araçlarını Dimdex 2018’de sergiliyor.

BMC KİRPİ-II (4X4) Mayına Karşı Korumalı Araç

Mayına karşı korumalı araç sınıfında sağladığı üstün koruma düzeyi ile bir efsane haline gelen Kirpi’nin yeni versiyonu Kirpi-II’de, bağımsız süspansiyon sistemi bulunuyor. Yüksek koruma özelliklerine ek olarak geliştirilen bu yeni konfigürasyonlu araç, hem yol tutuşunda hem de yolcu konforunda sınıfının öncüsü olmaya devam ediyor. Bağımsız Süspansiyonlu 4x4 Kirpi-II, monokok tipte zırhlı kabin ve balistik camları, şok emici koltukları, V-şeklindeki özel tasarım karın altı yapısı, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Kirpi-II araçlarının ayırt edici özellikleri arasında şunlar bulunuyor: Elektrikli hava bağlantılı çekiş noktaları, uzaktan kumandalı zırhlı silah istasyonu, keskin nişancı bulma sistemi, iç iletişim sistemi, KBRN filtre sistemi. Karartma ve kamuflaj ışığı, lastik şişirme sistemi, NATO çekiş kancası, hava ve demiryolu ile taşınma özelliği, sürücü bilgilendirme sistemi ve otomatik yangın söndürme sistemleri Kirpi-II’yi farklılaştıran diğer özellikleri arasında yer alıyor.

BMC VURAN – Çok Amaçlı Zırhlı Araç

BMC tarafından Zırhlı Araç grubunda üretimi yapılan Vuran; 9 kişilik taşıma kapasitesi, yüksek koruma ve hareket kabiliyetiyle ön plana çıkmaktadır. Yeni konfigürasyonlu BMC Çok Amaçlı Zırhlı Araç Vuran 4x4, monokok tipte zırhlı kabin ve camları, şok emici koltukları, V-şeklindeki alt kısmı, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı ile Vuran; yolcuları için mayına ve balistik tehditlere karşı koruma sağlamaktadır. Vuran; ön ve arka kamera, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, uzaktan kumandalı otomatik silah istasyonu seçeneği, A/C ısıtma ve soğutma özellikleri ile öne çıkıyor.

BMC AMAZON – Çok Amaçlı Zırhlı Araç

BMC tarafından IDEF 2017’de sergilenen bir diğer araç olan Amazon, yolcularına mayın, balistik ve el yapımı patlayıcılara karşı koruma sağlamaktadır. Araç, 7 kişilik taşıma kapasitesi ve yüksek manevra kabiliyetiyle ön plana çıkmaktadır. Aracın teknik özellikleri arasında; otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, patlak yol alabilen lastik özelliği, arka görüş kamerası, karartma ve kamuflaj ışığı gibi özelliklerde bulunmaktadır.

BMC TOMA (4x4) - Toplumsal Olaylara Müdahele Aracı

Toplumsal olaylara süratli ve etkin bir şekilde müdahale edilmesini sağlamak amacıyla tasarlanarak üretime alınan BMC TOMA, yüksek manevra yeteneği ve zorlu koşullara adaptasyonu ile bir adım öne çıkıyor. BMC TOMA arazi performansı, özgün şasesi ve güçlü yol tutuşu ile gerek kentsel gerekse kırsal alanlarda asayiş ve güvenliğin sağlanmasına tam destek veriyor.

BMC TOMA; uzun ömürlü su ve köpük tankları, bilgisayar kontrollü operatör sistemi, 6 silindirli turbo dizel motoru, klima kalorifer sistemi, yanmaya ve darbeye dayanıklı bağlantı sistemleri, bağımsız kabin ısıtıcısı, patlak gider seçeneği ile fark yaratıyor.

BMC MIDILUX-Z (4x2) - Zırhlı Otobüs

BMC MIDILUX-Z; mayına karşı dayanıklılığı ve balistik koruma seviyesi ile farklılığını ortaya koyuyor. Zorlu koşullarda güvenle personel taşımacılığı yapmak üzere zırhlandırılmış araç; polikarbon dış camları, atış mazgalları, balistik koruma seviyesine sahip camları, mayın kilitli kapıları ile yolcu taşımacılığına konfor ve güven getiriyor.

BMC MIDILUX-Z; ön ve arka hidrolik amortisörlü yaylı parabolik süspansiyon sistemi, tam havalı kuru tip servis freni, hava kumandalı yaylı el freni, klima kalorifer sistemi ve bağımsız kabin ısıtıcısına sahip bulunuyor. Araç, tekerlekleri ile dışı için yangın söndürme sistemi ve patlak gider opsiyonel seçenekleriyle de desteklenebiliyor.