BMC’den Büyük İhracat Atağı! BMC’den Bulgaristan'a 60 Otobüs!

28.07.2017

BMC, BULGARİSTAN’A 60 ADET PROCITY CNG

OTOBÜSÜNÜN TESLİMATINI TAMAMLADI!

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC, ihracat alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekleyerek MTK Group LTD.’ye 60 adet BMC Procity CNG marka otobüsün teslimatını gerçekleştirdi.

BMC Procity otobüslerin Sofya’da düzenlenen teslimat töreninde, BMC Satış Pazarlama Müdürü Sn. Sedat ÇINAR tarafından, BMC Bulgaristan Bayisi Sn. Yordan ILLIEV’e temsili anahtar teslim edildi.  BMC Procity otobüslerin Sofya Belediye Başkanı Sn.Yordanka FANDIKOVA tarafından basın mensuplarına tanıtıldığı basın toplantısına Bulgaristan Ulaştırma Bakanı Sn. Ivaylo MOSKOVSKI de katıldı.

Şehir içi Yolcu Taşımacılığında BMC Farkı

12 mt uzunluğunda, EURO 6 emisyon standartlarında 320 HP ve 6 silindirli turbo motora ve yeni nesil 6 ileri otomatik vitese sahip Procity, BMC’nin Şehir İçi Otobüs Serisi kategorisinde yer alıyor. 30 oturan ve 60 ayakta yolcu kapasitesiyle, BMC Procity Tam Alçak Tabanlı Otobüs CNG modeli manuel engelli yolcu rampası, ECAS sistemi, otomatik yangın algılama ve söndürme sistemi, ısıtmalı ve elektrik kumandalı dikiz aynaları, geri görüş kamerası ve monitör, LED’li iç aydınlatmalara sahiptir. Ayrıca, aracın diğer özellikleri arasında, dijital hat göstergesi, otomatik gresleme sistemi, izole edilmiş sürücü kabini, yolcu anons sistemi, GPS sistemi, LCD monitör ve kayıt sistemli güvenlik kameraları bulunuyor.

Tüm otobüslerde kullanılan klima sistemi hem soğutma hem de ısıtma yapabilme özelliğine sahiptir. Isıtmalı tip klima dışında motordan bağımsız olarak çalışan ön ısıtıcı sistemi de bulunmaktadır.

Gerek yurt içinde gerekse AB üyesi ülke pazarlarında boy gösteren BMC Procity otobüsler, bugüne kadar yurt içinde İstanbul, İzmir, Ankara, Diyarbakır, Bursa, Mersin, Antalya, Balıkesir, Kayseri, Kahramanmaraş; yurt dışında ise Londra, Birmingham, Bükreş, Sofya ve Prag gibi büyükşehirlerde başarı ile hizmet vermektedir.