ALTAY TANKI Seri Üretim Sözleşmesi’ni resmi olarak imzaladık!

Altay Tankı Seri Üretim Sözleşmesi; 9 Kasım 2018 Cuma günü, BMC Üst Yönetim Üyelerinin katılımıyla Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB)’nda gerçekleşen resmi bir tören ile imzalandı.

12.11.2018

SSB Nuri Demirağ Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen Altay Seri Üretim Projesi İmza Töreni’ne; Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'in yanı sıra BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak ve BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdür Vekili Mehmet Ünal katılım sağladı.

250 adet Altay Ana Muharebe Tankı’nın seri üretiminin planlandığı proje kapsamında, ilk tankın 18 ay sonra Kara Kuvvetleri  Komutanlığı'na teslim edilmesi öngörülüyor.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, imza töreni sırasında yaptığı konuşmada; Altay Tankı’nın, Türk Savunma Sanayii’nin gelişiminde kilometre taşı olarak yer alan projeler arasında bulunduğunu belirtti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ethem Sancak; Proje’nin değerlendirme aşamasında BMC’nin ciddi sınavlardan geçtiğini, fakat bu noktaya alnının akıyla geldiğini belirterek şunları aktardı: "Türk girişimciler olarak biz, dünyanın en iyi tankını üreteceğiz. Yüzde 100 yerli ve milli bir tank olacak. BMC olarak; ortaklarımızla ve tüm çalışanlarımızla birlikte, bu yolda inancımız ve kendimize güvenimiz tam. Bu sözü ülkemize verdik, bu işi mutlaka başaracağız."

Yönetim Kurulu Üyemiz Talip Öztürk, “Bugüne gelinceye kadar, Proje ile ilgili emeği geçen herkese teşekkür ederim. İmzaladığımız bu Sözleşme’nin Vatanımız için hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu. 

BMC olarak; imzalanan Altay Tankı Seri Üretim Sözleşmesi ile Dünya markası olma hedefimize hızlı adımlarla ilerlemekteyiz.