BMC, Eurosatory 2016’da 2 Dünya Prömiyeri Gerçekleştiriyor!

250 bin metrekare alana sahip entegre tesislerinde ticari ve askeri araç üretiminin her alanında mükemmel güvenilirlikte çözümler üreten BMC, Çok Amaçlı Zırhlı Araç “Vuran 4x4” ve “Kirpi”nin yenilenen 2 farklı modeliyle Paris’te

14.06.2017

Kurulduğu günden bu yana 300 bin adedi geçen araç üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan BMC dünya markası olma yolundaki hedefine doğru hızla ilerliyor. Bu çerçevede, BMC üç yeni aracıyla 13-17 Haziran tarihlerinde Paris’te yapılacak Eurosatory 2016 Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda katılıyor.

BMC, Eurosatory 2016’da Çok Amaçlı Zırhlı Araç Vuran 4x4’ün lansmanını yapacak. Monokok tipte zırhlı kabin ve camları, şok emici koltukları, V-şeklindeki alt kısmı, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı ile Vuran 4x4 çok amaçlı zırhlı araçlardan oluşan bir ailenin üyesidir. Araç, yolcuları için mayına ve balistik tehditlere karşı koruma sağlamaktadır. Vuran; ön ve arka kamera, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, uzaktan kumandalı otomatik silah istasyonu seçeneği, A/C ısıtma ve soğutma özellikleri ile öne çıkıyor.

BMC’nin Çok Amaçlı Zırhlı Araç Ailesi’nin üyesi olan Kirpi de yenilenen iki farklı yüzüyle Eurosatory 2016’da sergilenecek. “Kirpi 4x4 Ambulans” ve “Kirpi 6x6” araçları, Vuran ile aynı kabin özelliklerine sahip bulunuyor. Monokok tipte zırhlı kabin ve camlar, şok emici koltuklar, V-şeklindeki alt kısım silah istasyonu ve acil çıkış kapağı özellikleri BMC’nin Çok Amaçlı Zırhlı Araç Ailesi’nin öne çıkan ortak özellikleri arasında yer alıyor.  

Kirpi araçlarının ayırt edici özellikleri arasında şunlar bulunuyor: Elektrikli hava bağlantılı çekiş noktaları ve manuel olarak 3600 dönebilen uzaktan kumandalı opsiyonel zırhlı silah istasyonu. Karartma ve kamuflaj ışığı, NATO çekiş kancası, demiryolu ile taşınma özelliği, opsiyonel arka görüş kamerası ve otomatik yangın söndürme sistemleri Kirpi’yi farklılaştıran diğer özellikleri arasında yer alıyor.

BMC tarafından Eurosatory ‘16’da sergilenecek bir diğer araç olan Amazon, yolcularına mayın, balistik ve el yapımı patlayıcılara karşı koruma sağlamaktadır. Aracı farklı kılan özellikleri arasında şunlar bulunmaktadır: Otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, patlak yol alabilen lastik özelliği, arka görüş kamerası, karartma ve kamuflaj ışığı.    

Yolcu taşıma ve askeri araç üretiminde Ar-Ge ve tasarım faaliyetlerine dinamik ve yenilikçi bir bakış açısı geliştirme yeteneğiyle öne çıkan BMC, Eurosatory 2016’da yeni Çok Amaçlı Zırhlı Aracı “Vuran 4x4” ve yenilenen yüzleriyle 2 farklı modelde “Kirpi” aracını sergileyecek. Eurosatory 2016 Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı iki yılda bir gerçekleşen ve 58 ülkeden Kara ile Hava Savunma Endüstrisi alanlarında faaliyet gösteren 1,500 katılımcıyı bir araya getiren bir fuardır.