BMC Metro’ya Hazırlanıyor

BMC Otobüs'ten sonra, Metro'da da İstanbul'a hizmet sunmaya hazırlanıyor.

03.12.2016

Transist 2016 Fuarı’nda Yeni Şehir İçi Otobüs Modeli Procity’i ilk kez tanıtan BMC, büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılaştı. Yeni Şehir İçi Otobüs Modeli Procity ile Fuar’da gövde gösterisi yapan BMC, İstanbulluların ulaşımda konfor ve güvenliklerini arttıracak.

İstanbulluların hizmetine sunulan Yeni Şehir İçi Otobüs Modeli Procity’nin üreticisi otomotiv devi BMC şirketinin ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Talip Öztürk, bir sonraki hedeflerinin İstanbul Metrosu için yerli teknoloji ile üretilmiş 1.000 adet metro geliştirmek olduğunu söyledi.

Dünyanın birçok mega kentinde vatandaşların yaşam ve ulaşım kalitesini arttırmak için kullanılan Metro Ulaşımı, İstanbul’da da hızla büyüyor. Sn. Talip Öztürk konuşmasında; "Dünya'nın en büyük mega kentlerinden biri olan İstanbul'un, Büyükşehir Belediyesi önderliğinde bir ‘Master Plan’ ile 2025'e kadar önemli ölçüde Metro yatırımı yapmayı hedeflediğini biliyoruz. BMC olarak Savunma Sanayii ve Ticari Araçlar sektörlerinde olduğu gibi bu alanda da ülkemize en yüksek ve tümüyle Milli Teknoloji ile üretilmiş bir metroyu kazandırmayı hedefliyoruz." dedi. Sözlerine devam eden Sn. Talip Öztürk; "Katar Ordusu ile birlikte BMC firmasını satın aldıktan sonra, yerli ve milli teknolojilere büyük yatırım yaptık. Bugün Transist Fuarı’nda da, Yeni Şehir İçi Otobüs Modeli’mizi İstanbul'umuzun ve tüm ülkemizin hizmetine sunmaktan onur duyuyoruz. Şimdi Metro projesi alanında da ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Bu konuda gereken hazırlıklarımızı başlattık." şeklinde projeye olan heyecanını ifade etti.